بلاگ

آیا لباس شما در اعتماد به نفستان اثر میگذارد؟

لباس و اعتماد به نفس

تاثیر لباس پوشیدن بر اعتماد به نفس ما

 شاید باعث تعجبتان شود که لباس شما تاثیری فوق العاده روی اعتماد به نفستان دارد. روانشناسان دریافته‏ اند که آنچه ما می ‏پوشیم،تاثیرمستقیم بر چگونگی احساسات ما دارد. هر شخصیتی که باشید،شما با انتخاب لباس مناسب می‏ توانید اعتماد به نفس ظاهری خود را افزایش دهید.

لباس شما نشان میدهد شما چه کسی هستید

 این تنها یک شعار نیست.شما با لباسی که می پوشید،به نوعی به دیگران نشان می دهید که چه کسی هستید و چه طرز تفکری دارید ! اکثر خانم ها متاسفانه تسلیم عرف حاکم بر جامعه می شوند. برای مثال : غالبا در ایران خانم های مسن از پوشیدن رنگ های روشن خودداری می کنند. در صورتیکه به طور کلی هیچ قانون مدنی در این مورد وجود ندارد،این تنها محدودیتی است که انها برای خودشان در ذهنشان ساخته اند .بعضی افراد با پوشیدن پیراهن  و عده ای با بلوز و شلوار رسمی و تعدادی با لباس های اسپرت احساس راحتی می کنند. نکته ای که در اینجا مطرح میشود، اهمیت شناخت خود است . شما با اهمیت دادن به خودتان و روحتان اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید . نکته اینجاست که شما با استایل شخصیتان این قدرت فوق العاده را پیدا میکنید تا به نحوی دیگران را متوجه افکار خود کنید .

چگونه با استایلی خود اعتماد به نفستان را دگرگون کنید؟

1- طبق خواسته ی خودتان لباس بپوشید نه دیگران : 

اگر از اعماق وجودتان دوست دارید لباس گلدار بپوشید ولی میترسید که دیگران در موردتان چه فکری می کنند به ترستان غلبه کنید و آن لباسی که  از درون دوست دارید را بپوشید و تاثیر فوق العاده اش را ببینید. نترسید از اینکه شما با لباس متفاوتتان توجه ها را به خود جلب کنید. ما با مجبور کردن خودمان به اینکه دقیقا شبیه بقیه باشیم تا در دسته بندی خاصی قرار بگیریم ،خودمان را نابود میکنیم. گاهی آنقدر این عمل را تکرار می کنیم، که دیگر “روح درونمان” از بین می رود. خودتان را خیلی در قید و بند افکار دیگران نکنید شما توانایی کنترل افکار دیگران را ندارید و دیگران تا بی نهایت شما را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

2- فرم بدنی خود را پیدا کنید و طبق آن لباس بپوشید :

هنگامی که در لباس خود، احساس راحتی و آرامش داشته باشید،برای این احساس راحتی خیلی مهم است طبق فرم بدنی خودتان لباس انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که به خودتان خیلی سخت نگیرید، هر اندامی که دارید را در درجه ی اول بپذیرید تا بتوانید با بدنتان احساس راحتی کنید.اگر تمایل دارین بیشتر درمورد فرم بدنی تان بدانید ما اینجا راهنمایی کاملی گذاشتیم

3- به رنگ ها بسیاااار دقت کنید:

رنگ متناسب با پوستتان را بشناسید و بسته به نوع اندامتان طرح پارچه و مدل لباس را انتخاب کنید.

4- آراسته و تمییز بودن لباس :

تمیز و مرتب بودن لباس و وسایل شخصی شما، اهمیت بسیار زیادی دارد . بهترین لباس ها را در وضعیت چروک یا لکه دار بودن بپوشید ، بیفایده است

5- پیروی از ترندها:

 ما به هیچ وجه پیروی کورکورانه از مد را توصیه نمیکنیم. بهتر است از بین انواع پوشش‌ها و نوع آرایش‌هایی که ترند می‌شوند، موردی را انتخاب کنید که با شخصیت و سبک زندگی شما همخوانی بیشتری داشته باشد تا درعین آراستگی، زیبا و با اعتماد به نفس به نظر برسید.

6- خلاق باشید:

 در مرحله ی بعدی همراه با چاشنی خلاقیت، می توانید لباسی خاص خود بپوشید.

سخن پایانی

اعتماد به نفس واقعی زمانی به وجود می‌آید که شما شخصیت واقعی خودتان را بشناسید و بر اساس آن سبک لباس پوشیدن خود را انتخاب کنید تا به عنوان هویتی خاص مطرح باشید. این روش زمانی ممکن است که شما استایل شخصی خود را تعریف کرده باشید، در این صورت شما می‌توانید برای هر روز لباس‌های جدید، زیبا و مخصوص خود داشته باشید و از دیگران تقلید نکنید.

امیدواریم این پست براتون مفید باشه و خوشحال میشیم که نظرات ارزشمندتون رو لطف کنید و در قالب کامنت با ما به اشتراک بگذارید.تولیدی لباس زنانه ی دووج در نظر داره تا در کنار کار تولید لباس های با کیفیت برای خانم های زیباپسند ایرانی، مطالب آموزشی و کاربردی هم در سایت خودش قرار بدهد . همچنین تولیدی دووج در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز فعال است و از این لینک میتونین بهش دسترسی داشته باشین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *